İZMİR REGION DIRECTOR

Melis ER

Melis ER

İZMİR REGION DIRECTOR

Melis Er, profesyonel kariyerine 2008 yılında HR Business Partner olarak Schneider Electric’te başlamıştır. İşe alım, eğitim, performans ve yetkinlik yönetimi, iç iletişim fonksiyonlarından sorumlu olarak geçirdiği 6 yılın ardından otomotiv sektörüne geçiş yaparak, Delphi Diesel Otomotiv Sistemleri’nde kariyerine devam etmiştir. İnsan Kaynakları Birim Müdürü olarak İzmir fabrikanın işe alım, organizasyonel gelişim, yetenek yönetimi ve yurtdışı görevlendirmeler süreçlerinden sorumlu olan Melis, mühendislik ekiplerinin reorganizasyonu ve 100 kişilik elektronik kontrol ünitesi yazılım ekibinin seçme yerleştirme başta olmak üzere kurulum sürecini yönetmiştir.

Delphi Diesel’den sonra kariyerine Maxion Wheels Türkiye İnsan Kaynakları ekibinde insan kaynakları takım yöneticisi olarak devam etmiştir. Çalışma hayatının 11 yılını İnsan Kaynakları profesyoneli olarak reel sektörde geçirdikten sonra 2018 yılı Kasım ayında İzmir Bölge Direktörü olarak Hugent ailesine katılmıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme lisans, Ege Üniversitesi MBA – İnsan Kaynakları ve Yönetim Geliştirme yüksek lisans mezunu olan Melis koçluk, mentorluk ve iç eğitmenlik eğitimlerine katılmış, sertifikalı olarak çalıştığı firmaların bünyesinde eğitmenlik yapmıştır. Çalışan deneyimi trendlerini araştırmakta; özelikle işveren markası yönetimi ve iletişimi, dijital ve kültür dönüşümünde yeteneklerin yönetimi alanlarına ilgi duymaktadır. Ayrıca sosyal psikoloji, kişisel gelişim, yoga, pilates ve latin dansları da diğer ilgi alanlarıdır. Evli ve 1 çocuk annesidir.